Grupa IT Politechnika Poznańska

Zapraszamy na spotkania w każdą środę o godzinie 18:45!

putit
0

grupa

Grupa IT Politechnika Poznańska postała po to, aby na swoich wykładach otwartych oraz licznych szkoleniach, gromadzić wszystkich studentów zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy w zakresie administracji i zarządzania w rozumieniu branży informatycznej.

Naszym głównym celem, jest rozpowszechnianie technologii oraz oprogramowania wydawanego przez firmę Microsoft.

Historia

Grupa IT  została założona na początku kwietnia 2012 roku, jako alternatywa dla istniejącej na uczelni grupy .NET. Dzięki pomocy pracowników dydaktycznych, grupa szybko znalazła swoich entuzjastów. Liczne spotkania, pomogły wstępnie wyrobić własną markę grupy.

Szkolenie wakacyjne

Kolejnym krokiem, który miał pomóc w zgromadzeniu rzeszy studentów, było szkolenie wakacyjne z materiału przewidzianego na egzamin MCTS 70-642 (Konfigurowanie infrastruktury sieciowej Windows Server 2008). Szkolenie obejmowało 7 części. Wysoka frekwencja pozwoliła na rozpowszechnianie materiału dla większej grupy zainteresowanych uczestników.

Przyszłość

Plany na przyszłość są układane przez wiele miesięcy, które zmieniają się z każdym spotkaniem. Każdy nasz wykład otwarty to niepowtarzalna okazja do tego, aby zobaczyć co jest wykonywane dobrze, a co źle. Przyszłość to więcej organizowanych spotkań, szkolenia dla przyszłych prelegentów, szkolenia z zakresu egzaminnów dla specjalistów IT oraz organizowanie większych lub mniejszych konferencji technologicznych.

Profity

Będąc aktywnym uczestnikiem naszych spotkań, masz okazję poznać nowe technologie ze świata IT. Współpraca podczas organizowania konferencji, spotkań czy warsztatów to również dobry sposób na zdobywanie kontaktów i umiejętności, których nie da się nauczyć w inny sposób, niż poprzez praktykę.

Grupa cały czas się rozwija. Działamy w zasadzie „studenci dla studentów”. Jeśli posiadasz pomysły, wiedzę oraz wiesz jak możemy rozwinąć własną markę – napisz do nas, przyjdź na spotkania i zawrzyj z nami współpracę.